Apple, az talep nedeniyle bu cihazların fişini çekti!

Apple yonga setleri konusunda talebin fazlasıyla düşük olması nedeniyle bazı yonga setlerinin fişini çekecek. İşte tüm detaylar.

Apple, az talep nedeniyle bu cihazların fişini çekti!

Görünüşe göre Apple, MacBook Pro 2022 dizüstü bilgisayar için M2 Pro ve M2 Max serisi yonga setlerine olan talepten bıkmış görünüyor.Şirket bu yonga setlerine olan talep konusunda hevesli, ancak mikroişlemci siparişleri.Yeni işlemciler azalıyor.

Apple, az talep nedeniyle bu cihazların fişini çekti!

Siparişler yaklaşık yüzde 30 oranında azaldı. Haber, teknoloji devinin bu yıl için 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerine olan talebi yanlış değerlendirdiğini belirten ünlü analist Ming-Chi Kuo'dan geldi. Analist, markanın tedarikçilerine siparişleri yüzde 30'a varan oranda azaltmaları için notlar gönderdiğini de sözlerine ekledi. Bu, 2022 MacBook Pro'ların piyasaya sürülmesinden önce bile üretim siparişlerinde büyük bir düşüş görmesi demek. Kuo, iPhone üreticisinin evden çalışmanın neden olduğu talep artışının ardından talepte düşüş gördüğünü de sözlerine ekledi.

Müşterilere yönelik bir notta Kuo, "Apple, yeni 14" ve 16" MacBook Pro için sevkiyat tahminlerini seri üretim öncesinde %20 ila %30 oranında azaltıyor ve bu, üst düzey ABF ve Mini LED sektörleri için yapısal bir risk. Daha basit bir ifadeyle, MacBook'a olan gerçek talebin son zamanlarda beklenenden daha düşük olduğu ve yalnızca üst seviye MacBook Pro modelleriyle sınırlı olmadığı görülüyor" ifadelerini kullandı. Şu an itibariyle şirketin 14 inç ve 16 inç MacBook Pro 2022 modellerini önümüzdeki ay Ekim ayında duyurması bekleniyor. 

---

https://rentry.co/findqiblah

https://www.magcloud.com/user/findqiblah

https://www.crokes.com/findqiblah/info/

https://folkd.com/user/findqiblah

https://triberr.com/Insirah

https://www.deviantart.com/insirahsuresi

https://dribbble.com/insirah/about

https://8tracks.com/insirah

https://www.metal-archives.com/users/qiblacompass

https://ello.co/teknoyeni

https://visual.ly/users/qiblacompassnet/portfolio

https://hubpages.com/@qiblacompass

https://www.provenexpert.com/tekno-yeni/

https://peatix.com/user/13390014/view

https://www.furaffinity.net/user/teknoyeni/

https://independent.academia.edu/TeknoYeni

https://telegra.ph/Teknoloji-Haberleri-ve-insirah-suresi-09-16

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow