En çok indirilen mobil oyunlar

Temmuz ayı itibarıyla en çok tercih edilen mobil oyunların listesini Sensor Tower açıkladı. Acaba temmuz ayı itibarıyla hangi mobil oyunlar tercih edildi?

En çok indirilen mobil oyunlar

Temmuz ayı itibarıyla en çok tercih edilen mobil oyunların listesini Sensor Tower açıkladı. Acaba temmuz ayı itibarıyla hangi mobil oyunlar tercih edildi?

Mobil sektörün önemli analiz araçlarından Sensor Tower, temmuz ayının en çok indirilen mobil oyunlar listesini paylaştı. Raporda Stumble Guys, Apex Legends Mobile ve Garena Free Fire gibi eğlenceli yapımlar öne çıkarken, bir döneme damga vuran Subway Surfers da dikkat çekti.

En çok indirilen mobil oyunlar listesi – Temmuz 2022

Sensor Tower, temmuz ayının en çok indirilen mobil oyunlarını açıkladı. Rapora göre geçtiğimiz ayın birincisi Kitka Games tarafından geliştirilen Stumble Guys oldu. 30.5 milyon indirme alan mobil oyuna en çok ilgi gösteren ülkeler yüzde 19,4 ile Endonezya ve yüzde 10,4 ile ABD oldu.

Listenin ikinci sırasında Kiloo ve SYBO Games tarafından geliştirilen ve bir döneme damga vuran Subway Surfers yer alıyor. 26.2 milyon indirme alan efsane oyunu en çok indiren ülkelerse yüzde 15 ile Hindistan ve yüzde 10,3 ile Brezilya oldu. Öte yandan son üç haftadır genel sıralamada en üstteydi, ancak geçtiğimiz ay bu son buldu ve ikinci sıraya geriledi.

Küresel mobil oyun sektörü, Haziran 2022’de App Store ve Google Play Store’da 4,8 milyar indirme sayılarına ulaştı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 1,5 oranında artış yaşadı. Haziran ayında mobil oyunlara en çok ilgi gösteren ülke ise 784 milyon indirme ile toplam yüklemelerin yüzde 16,2’sini oluşturan Hindistan oldu. ABD, yüzde 8,6 ile ikinci ve Brezilya ise yüzde 8,5 ile üçüncü sıradan kendine yer buldu.

Subway Surfers'ın listelerin hep tepesine yer alıyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmına en çok indirip oynadığınız oyunu yazarak görüşlerinizi dile getirebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow