Google Meet'ten kullanıcıların sesi kolayca açıp kapatmasını sağlayan yeni özellik

Google, Meet kullanıcılarının yakında boşluk tuşunu basılı tutarak ve ardından tekrar uyanmak için çubuğu serbest bırakarak uyanabileceklerini duyurdu.

Google Meet'ten kullanıcıların sesi kolayca açıp kapatmasını sağlayan yeni özellik

Google, Meet kullanıcılarının yakında boşluk tuşunu basılı tutarak  ve ardından tekrar uyanmak için çubuğu serbest bırakarak uyanabileceklerini duyurdu.

Şirket, söz konusu özellik ile kullanıcıların, herhangi bir şey söylemek için sesi hızlıca açarak toplantılara katılabileceğini belirtti. Bu özelliğin, kullanıcı kendi sesini açtıktan sonra tekrar sessize almayı unuttuğu durumlarda da kişilere yardımcı olacağını açıkladı. Bahsi geçen ses özelliği, Google Meet'te varsayılan olarak kapalı olarak gelecek ve kullanıcılar dilediği zaman özelliği Google Meet ayarlarında etkinleştirilebilecek. 

Bu özellik, bir başka video konferans programı Zoom'da ise karşımıza "bas-konuş" olarak çıkıyor. Özellik, bir kullanıcının dilediği zaman konuşmaya katılabilmesine imkan sağlıyor. Cisco'nun Webex'i de benzer bir özelliği sahip. Microsoft Teams ise "Ctrl + Space" kısayolu ile sesin açılmasına izin veriyor.

Şirket ayrıca, Google Meet donanım cihazları için “Hey Google” ses kontrolünün çalışma şeklini değiştirdiğini de açıkladı. Teknoloji devi, bu güncellemeyle Google Asistan'ın yalnızca bir cihaz bir toplantıda olmadığında ve yaklaşan bir toplantıdan sonraki 10 dakika içinde etkin olacağını belirtti.

Google, yerleşik E-Tablolar formül yapılarını destekleyen yüksek performanslı özel işlevler oluşturmaya olanak tanıyan yeni bir özelliği de kullanıma sundu. Şirket, kullanıcıların artık Google dışındaki kullanıcıların sahip olduğu drive'larda içerik yüklemesine veya dosya oluşturmasına izin vermek için ziyaretçi paylaşımını kullanabileceğini paylaştı. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow