Google Pay, bir gün size çevrimiçi alışverişlerinizde kullanabileceğiniz en iyi kredi kartını gösterebilir

Google, bu hafta Google I/O'da Google Cüzdan'ın yeniden canlandığını gösterdi , ancak şirketin Pay ile işi henüz bitmedi. Google Pay'deki yeniliklerden bahseden bir geliştirici oturumunda, şirket, satın alma işleminiz için hangi kredi kartlarının en iyi ödüllere sahip olduğunu göstereceğiniz gelecekteki olası bir özelliğin ana hatlarını verdi.

Google Pay, bir gün size çevrimiçi alışverişlerinizde kullanabileceğiniz en iyi kredi kartını gösterebilir

Google Pay'in 2021'de yeniden başlatılması, beraberinde para yönetimine ve satın alma işlemlerinizde ödül ve nakit geri ödeme alma seçeneğine odaklanmayı getirdi. Bu girişim için işler özellikle iyi gitmemiş olsa da, Google'ın bu fikirle hiçbir şekilde işi bitmemiş gibi görünüyor.

Google'dan Rajiv Apana, I/O'nun “Google Pay'deki Yenilikler” oturumu sırasında , Google'ın büyük eklentisi Cüzdan gibi yeni eklemelerini anlattı. Bu, geliştiricilerin kullanacağı bir dizi yeni API ve aracı içeriyordu, ancak aynı zamanda gelecekteki bir hedefe eğlenceli bir bakış açısı getirdi.

Apana'ya göre, Google Pay'in gelecekteki bir özelliği, çeşitli kredi kartlarınızı sıralama ve aktif olarak yaptığınız satın alma işlemi için en iyi ödülleri sunanı bulma yeteneği olabilir.

Gelecekte, kullanıcılarımızın ödeme yaparken en iyi seçimi yapabilmeleri için puanlar, geri ödeme ve satın alma tahminleri gibi kart avantajları hakkında daha da yararlı bilgiler sağlamaya çalışacağız.

Şu anda, bunun Google'ın yol haritasına kilitlediği bir şey olduğuna dair bir işaret yok, ancak sadece düşünce cesaret verici. Kredi kartı ödül programları, onları doğru kullanırsanız son derece yararlı ve karlı olabilir, ancak bunu yapmak için genellikle çok fazla araştırma ve çalışma gerekir. Google Pay'in sizi bir uçuş rezervasyonu yaparken ödül puanları için bir kart, yeni bir akıllı telefon satın alırken uzatılmış garantisi için başka bir kart kullanmaya yönlendirebileceği bir gelecek, kişisel olarak içinde yaşamayı çok isterim. alternatifler yerine Google Pay'i kullanmak için kesinlikle zorlayıcı bir neden olabilir.

Bu satırı ilk kez dikkatimize sunan Android Police'teki kişiler, Google'ın henüz bu konuda söyleyecek ek bir şeyi olmadığını söylüyor. Umarım, işler yolunda gider çünkü kulağa oldukça harika geliyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow