Instagram Akış videolarına Türkçe otomatik altyazı özelliği

Yapay zeka tabanlı olarak Instagram akıştaki videolarda otomatik Türkçe alt yazı özelliği geliyor. Ayrıca Instagram Arama özelliği de iyileştirildi.

Instagram Akış videolarına Türkçe otomatik altyazı özelliği

Yapay zeka tabanlı olarak Instagram akıştaki videolarda otomatik Türkçe alt yazı özelliği geliyor. Ayrıca Instagram Arama özelliği de iyileştirilerek arama deneyimi geliştirildi.

Sosyal ağ Instagram, bugünden itibaren akıştaki videolarda yapay zeka tabanlı otomatik Türkçe altyazı kullanılabileceğini duyurdu. Geçtiğimiz yaz İngilizce test edilmeye başlayan özellik, herkesin uygulamadan kolayca yararlanabilmesi adına daha fazla dilde kullanıma açıldı.

Öncelikle duyma engelli topluluk için kullanıma açılsa da, bu özelliğin Instagram’ı sesi kapalı olarak kullanan veya ortam sesinden dolayı videodaki sesi duyamayan insanlar için de kullanışlı olacağı düşünülüyor.

ARAMA ÖZELLİĞİ YENİLENDİ

Meta (Facebook) çatısı altındaki Instagram aynı zamanda arama deneyiminin de yeni tasarımını kullanıcılara sunuyor. Şimdiye kadar yalnızca hesap ve etiket (hashtag) bulmak için kullanılan Instagram Arama özelliği ile artık her türlü anahtar kelime için arama yapılabilecek. Böylece Instagram'da kullanıcıların kolaylıkla arama yapabilmesine olanak sağlanmış olacak.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow