İnternette en çok vakit geçilen site Youtube

İnternette en çok vakit geçilen site Youtube

İnternet siteleri arasında en fazla ziyaret edilen veya en çok vakit geçirilen site hangisidir şeklinde merak edenler için yapılan araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşacağız. İlk web sitesinin erişime açılmasının ardından geçen 31 yıllık süreçte birçok web sitesi kullanıma sunuldu. Bu siteler arasında öne çıkanlar yıldan yıla değişiklik gösterse de arama motorları ve sosyal ağ siteleri kullanıcılardan yoğun ilgi gördü.

Günümüzde 2 milyara yakın web sitesi bulunuyor. ABD merkezli arama motoru pazarlama şirketi Semrush'ın Haziran 2022 verilerine göre, en fazla ziyaret edilen web siteleri arasında ilk sırada 47,8 milyar ziyaretçi ile Google yer alıyor. Google'ı; YouTube (46,8 milyar), Facebook (10,6 milyar), Wikipedia (5,8 milyar) ve Twitter (4,8 milyar) takip ediyor.

HER ZİYARETTE YOUTUBE'YE YAKLAŞIK 22 DAKİKA HARCANIYOR

Similarweb'in verilerine göre, ziyaret başına en fazla vakit geçirilen siteler arasında zirvede YouTube yer alıyor. İnternet kullanıcıları her ziyaretlerinde YouTube'da ortalama 21 dakika 47 saniye geçiriyor. Google'da 11 dakika 4 saniye, Twitter'da 10 dakika 40 saniye, Facebook'ta 10 dakika, Instagram'da ise 7 dakika 49 saniye harcanıyor.

İNTERNET KULLANICILARININ YÜZDE 93'Ü SOSYAL MEDYA KULLANIYOR

Kullanıcıların sosyal medyaya olan ilgisi popüler web siteleri listesinin şekillenmesinde önem taşıyor.

Statista'nın verilerine göre, Nisan 2022 itibarıyla dünyada 5 milyar aktif internet kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam dünya nüfusunun yüzde 63'ünü oluşturuyor. 5 milyar internet kullanıcısının yüzde 93'ü sosyal medyayı kullanıyor.

Nüfusa oranla en fazla aktif sosyal medya kullanıcısına sahip ülkeler arasında ise Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya ve Güney Kore öne çıkıyor. Türkiye'de sosyal medya kullanıcıları toplam nüfusun yüzde 80,8'ini oluşturuyor.

---

https://groups.google.com/g/qibla-finder/c/KEWfqcEDU8Y
https://social.technet.microsoft.com/Profile/Qibla-Finder
https://www.furaffinity.net/user/qiblafinder
https://independent.academia.edu/QiblaFinder
https://social.technet.microsoft.com/Profile/Kibleyi-Bul
https://www.furaffinity.net/user/kibleyibul
http://tr.gravatar.com/alqiblahfinder
https://storium.com/user/kibleyibul
https://social.technet.microsoft.com/Profile/Al-Qibla
https://www.furaffinity.net/user/al-qibla
http://tr.gravatar.com/alqiblahfinder
https://storium.com/user/alqiblah

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow