Samsung’un IFA 2022’de sergilediği yeni ürünler ve teknolojiler

Samsung, IFA 2022 ürün portföyünde yeni bağlantı, kişiselleştirme ve sürdürülebilirlik olasılıklarının kilidini açmak için gelişmiş SmartThings platformunu tanıttı.

Samsung’un IFA 2022’de sergilediği yeni ürünler ve teknolojiler

Samsung, IFA 2022 ürün portföyünde yeni bağlantı, kişiselleştirme ve sürdürülebilirlik olasılıklarının kilidini açmak için gelişmiş SmartThings platformunu tanıttı.

Samsung, IFA 2022 ürün kategorilerindeki bağlanabilirlik, kişiselleştirilebilirlik ve sürdürülebilirlik için yeni olasılıkların kilidini açan yenilenmiş SmartThings platformunun altını çizdi.

Samsung, Wi-Fi yönlendiriciler gibi cihazlardan gelen ışık ve radyo frekanslarına maruz kalarak şarj olan SolarCell Remote’u tanıttı. Samsung, bu tasarımla yedi yıl içinde 200 milyondan fazla pilin çöpe gitmesini engelleyebileceğini öngörüyor. Bu yıl Samsung, diğer üreticilerin de daha sürdürülebilir olabilmesi için bu tasarımın lisansını halka açıyor.

Smart Things ile kontrol imkanı genişliyor

Samsung, SmartThings’i ürün kategorilerine entegre ederek kullanıcıların çevrelerini istedikleri gibi kontrol etmelerini ve dönüştürmelerini sağlayan benzersiz bir çoklu cihaz deneyimi yarattığına dikkat çekiyor. SmartThings, şirketin belirttiğine göre, tüketicilere Samsung cihazlarından ve hali hazırda sahip olabilecekleri üçüncü taraf ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmaları için güç veriyor ve bağlantı seçeneklerini basitleştiriyor. SmartThings, her günün en verimli, üretken ve rahat şekilde yaşanmasına izin vererek, kullanıcıların kendileri için en önemli olan şeylere odaklanmalarına daha fazla zaman tanıyor.

SmartThings ev içinde yaşamı kolaylaştırırken, televizyonlar da SmartThings’in ev içindeki kontrol rolünü artırıyor. Daha önce ortaya koyulan vizyon ile yüzde 100 bağlanabilir ürün gamına sahip olan Samsung televizyon kategorisinde dünyada 16 yıldır, Türkiye’de ise 6 yıldır liderliğini sürdürüyor. 2022 yılında ise toplam pazarda ilk 6 ay sonuçlarına göre yüzde 29,2 pazar payı ile bu liderliğini sürdürüyor. Yenilik ve sürekli gelişim anlayışıyla tasarlanan yüksek teknolojili Samsung TV’ler, tüketicilerin artan ihtiyaçlarını karşılamak için SmartThings ve ilişkili akıllı özelliklerinin yanında, tasarım ve görüntü kalitesi anlamında da çığır açmaya devam ediyor. Bu bağlamda IFA 2022 Fuarı’nda Nöral Quantum İşlemcili Neo QLED 8K TVler öne çıktı.

Türkiye pazarına bakıldığında üst seviye ürünlere tüketicilerin ilgisinin yoğun olduğu görülüyor. Büyük ekran kategorileri 75” ve üstü ile 55” ve üstü segmentleri sırasıyla yüzde 85 ve yüzde 22 büyüme kaydederken Samsung her iki kategoride yüzde 71 ve yüzde 40 pazar payları ile liderliğini sergiliyor. Bunun yanında yine önemli bir pazar kategorisi olan ve üst seviye ürünleri tanımlayan 1500 USD ve üstü satış bedeline sahip ürünlere ilişkin pazarda yüzde 28 büyüme yaşanırken Samsung yüzde 67’lik pazar payı ile lider konumunda bulunuyor.

Bespoke Home serisi genişlemeye devam ediyor

Samsung’un IFA 2022’de sergilediği, kişiselleştirilebilir tasarım özelliklerine sahip ve birbirleriyle bağlantılı ‘Bespoke Home’ konsepti, 2022’de yeni ürün ve renk grubunu içerecek şekilde genişliyor. Sezgisel özellikleriyle dikkat çeken yeni Bespoke serisindeki yapay zekâ (AI) destekli çamaşır ve kurutma makineleri ile AI destekli fırın ve Infinite Line ürünlerinden oluşan yeni koleksiyon mutfak, çamaşır ve ev işleri için sürdürülebilir, akıllı ve tasarım odaklı üst düzey bir performans sunuyor.

Berlin’de sergilenen bir diğer Samsung teknolojisi olan ‘Home Hub’ özelliği ise kullanıcıların AI destekli tüm ev aletlerini tek bir merkeze entegre etmesine imkan tanıyor. Kullanıcılar, bu sayede ‘SmartThings’ destekli tüm cihazlarını bir tablet aracılığıyla istedikleri her an, her yerden yönetebiliyor. ‘SmartThings’ Hub yazılımı, 2022 itibarıyla Samsung TV modellerine ve ‘Family Hub’ buzdolaplarına da entegre edilecek.

Mükemmel bir sürdürülebilir yaşam deneyimi yaratmak ve 1 numaralı enerji verimliliği markası olmak için çalışan Samsung, SmartThings tabanlı bağlantıyı, beyaz eşya ürünlerinde yerleşik enerji verimliliğiyle birleştiriyor. Tüketiciler kullanım alışkanlıklarını takip eden ve gerçek zamanlı veriler sağlayan SmartThings Energy’nin yardımıyla, nasıl enerji tükettiklerini anlamalarını kolaylaştıran eko-bilinçli kararlar alma özelliğine erişebiliyor. 2023 yılına kadar Samsung’un başlıca ev aletlerinin yüzde 100’ü Wi-Fi özellikli olacak. Ayrıca SmartThings Energy hizmetini sunarak tüketicilerin enerji kullanımını sürekli ve kolayca azaltmalarına olanak tanıyacak. Dahası, Samsung cihazları ekstra yüzde 10 enerji tasarrufu sağlayarak mevcut en yüksek enerji derecesinin ötesine geçecek. SmartThings Energy tarafından önerilen sürdürülebilir çözümleri kullanan ve bu çözümleri AI Enerji Modu gibi sezgisel özelliklerin yardımıyla uygulayan kullanıcılar, uyumlu akıllı cihazları enerji tasarrufu moduna geçirerek evdeki tüketimi düşürebilecek.

Bespoke AI Çamaşır makinası, sahip olduğu deterjanı hızlı bir şekilde çamaşırlar tarafından emilen baloncuklara dönüştüren AI Ecobubble teknolojisiyle enerji kullanımını yüzde 70’e kadar azaltırken aynı düzeyde temizlik sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca optimum su ve deterjan seviyelerini belirleyen, ardından ıslatma, durulama ve sıkma sürelerini ayarlayan AI Wash Cycle ile enerji israfını da azaltabiliyor. Çamaşır makinası ve kurutuculardaki Dijital Inverter Motor ve buzdolaplarındaki Dijital Inverter Kompresör, 20 yıl boyunca Samsung’un sunduğu en geniş yelpazeli garanti kapsamını sunuyor ve müşterilere cihazlarının yakın zamanda değiştirilmesine gerek olmayacağını vurguluyor.

Samsung ayrıca okyanusa bağlı plastikleri yeniden kullanarak daha temiz bir çevreye katkıda bulunuyor. Şirket, Galaxy Z Flip 4, Z Fold 4 ve Buds 2 Pro dahil olmak üzere mobil ürünlerde kullanılmak üzere yeni bir malzeme oluşturmak için atılan balık ağlarını yeniden tasarlıyor. 2022’nin sonunda Samsung, 50 tondan fazla plastiğin dünya okyanuslarına atılmasını önlenmesini hedefliyor. Samsung ayrıca çeşitli ortaklıklar aracılığıyla Avrupa genelinde Net Zero evleri yaratmayı hedefliyor. Q CELLS ile şirket, güneş enerjisinden yararlanmanın yollarını araştırıyor. AB’nin önde gelen konut inverter markası SMA ile Samsung, SmartThings Energy’ye daha fazla güneş paneli bağlamayı amaçlıyor. Samsung ayrıca ABB gibi küresel bina, ev otomasyonu ve EV markalı şarj cihazı üreticileriyle işbirliği yapıyor.

---

https://devpost.com/findqiblah

https://www.flickr.com/people/196380937@N02/

https://triberr.com/findqiblah

https://www.deviantart.com/findqiblah

https://www.blogger.com/u/3/profile/02439143827343453703

https://www.intensedebate.com/people/insirah

https://www.tetongravity.com/community/profile/Insirah%20Suresi/

https://www.credly.com/users/insirah-suresi/badges

https://dribbble.com/qiblacompass/about

https://8tracks.com/qiblacompass

https://anchor.fm/qibla-compass

https://www.diggerslist.com/qiblacompass/about

https://folkd.com/user/teknoyeni

https://reedsy.com/discovery/user/teknoyeni

https://coub.com/teknoyeni

https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/kisi/teknoyeni

https://telegra.ph/En-cok-aranan-siteler-09-11

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow